Posted on

nowymodel.org na arena DESIGN zrób to własnoręcznie, czyli warsztaty oraz konsultacje technologiczne i projektowe

Działania fundacji nowymodel.org to praca w procesie. Można się w ten proces włączyć. Zapraszamy!

Wciąż jeszcze trwają zapisy na warsztaty designerskie Michała Kowalskiego „Twój nowymodel: zaprojektuj własną torbę” oraz warsztaty dla technologów zatytułowane „Oswoić designera, czyli jak powstaje koncepcja” prowadzone przez Pawła Grajkowskiego i Mikołaja Wojtkowiaka. Chętni mogą się zgłaszać, pisząc na eop@nowymodel.org.

Michał przygotował wiele różnych materiałów, które mają inspirować zarówno profesjonalnych projektantów, jak i amatorów-pasjonatów. Granicę w tej przygodzie wyznacza wyłącznie wyobraźnia. Maszyny są zaś gotowe do tego, żeby skonkretyzować każdy pomysł.

Paweł i Mikołaj postarają się przekonać technologów, że projektant nie jest taki straszny. Chodzą mu po głowie różne dziwne pomysły, czasem nie rozumie oczywistości i żąda niemożliwego, ale jeśli z nim pogadać szczerze i od serca, mogą z tego wyniknąć naprawdę ciekawe rzeczy. Ważne jest to, żeby znaleźć wspólny język i wzajemnie się inspirować.

Każdy z odwiedzających nasze stoisko będzie mógł porozmawiać z projektantami oraz technologiami na wszelkie tematy związane przede wszystkim z zastosowaniem różnego rodzaju materiałów. Czekają na Was ludzie z wielkim doświadczeniem, pasjonaci, wybitni specjaliści w wielu dziedzinach.

Konsultacje technologiczne i materiałowe poprowadzą codziennie (w godzinach 10-18) między innymi: Jakub Buszyński i Paweł Grajkowski (elektronika), Marek Cecuła (Modus Design, ceramika), Łukasz Chęciński (Druk Poznań, poligrafia) Piotr Kamiński i Adam Wojda (Laboratorium, metal, drewno), Maciej Kloc (Forbo Flooring Poland, wykładziny), Michał Kowalski i Krzysztof Ksit (nowymodel.org, tkanina), Marek Nowak i Grzegorz Pawłowski (nowymodel.org, metal), Bogdan Starczewski (elektryka, mechanika). Szczegółowy program podawany będzie codziennie rano.

Konsultacje projektowe poprowadzą codziennie (w godzinach 10-18) między innymi: Tomasz Augustyniak (nowymodel.org), Jakub Buszyński, Marek Cecuła (Modus Design), Paweł Grajkowski (nowymodel.org), Michał Kowalski (nowymodel.org), Anna Łoskiewicz (Beza Projekt), Ryszard Mańczak (nowymodel.org), Karol Starczewski (nowymodel.org), Jan Szuta (zagadnienia związane z patentami), Anna Trafas-Kowalczyk (nowymodel.org i Studio Tkaniny), Zofia Strumiłło (Beza Projekt), Maja Uzarowicz (nowymodel.org). Szczegółowy program podawany będzie codziennie rano.

Większość przygotowanych przez nas wydarzeń odbędzie się w przestrzeni stoiska nr 1 w pawilonie piątym, ale spotkamy się z Państwem także na Forum arena DESIGN.

Zapraszamy projektantów, technologów, studentów, a także tych wszystkich, których polski design po prostu interesuje, którzy chcą żyć w świecie funkcjonalnym, przyjaznym i ładnym. Do zobaczenia!

Warsztaty Michała Kowalskiego 18, 19 i 20.02.2014 w godz. 11.00-15.00 oraz 21.02. w godz. 11.00-14.00
Warsztaty Pawła Grajkowskiego i Mikołaja Wojtkowiaka 21.02.2014 w godz. 11.00-16.00
Konsultacje codziennie od godz. 10.00 do 18.00.

Szczegółowy program będziemy podawać każdego dnia rano.

Wejście na nasze stoisko po zakupieniu biletu na arena DESIGN.

Wydarzenia przygotowane przez nowymodel.org na arena DESIGN >>

nowymodel.org na arena DESIGN >>