Jesteśmy zespołem pasjonatów, który pragnie dopisać ciąg dalszy wspaniałej historii polskiego wzornictwa i sztuk użytkowych, stawiając przy tym na jego społeczne zaangażowanie. Uważamy, że użytkownicy przestrzeni publicznej i prywatnej powinni mieć prawo do jej kształtowania w taki sposób, żeby była funkcjonalna, przyjazna, estetyczna oraz dostępna. Zależy nam na tym, żeby byli świadomi, czym ta przestrzeń jest, jaki ma na nich wpływ, w jaki sposób można ją zmieniać, adaptować, oswajać, a także się nią dzielić.

Kilka lat temu stworzyliśmy organizację nowymodel.org., która wdraża do produkcji wybrane projekty nowoczesnych mebli oraz innych sprzętów. Przywracamy też do życia designerskie „perełki” z przeszłości, czyli meble zaprojektowane przez wybitnych twórców, które nigdy dotąd nie były produkowane lub zostały zapomniane, a dziś są klasykami wzornictwa.

Zajmujemy się promocją polskiego designu, rzemiosła i szeroko rozumianych sztuk użytkowych i wizualnych. Promujemy i popularyzujemy wiedzę o tych dziedzinach oraz ich twórcach organizując wystawy, spotkania i debaty. Wierzymy w dzielenie się umiejętnościami, dlatego regularnie prowadzimy praktyczne warsztaty z różnych dziedzin designu, rzemiosła, sztuk użytkowych oraz wizualnych, a także konsultacje projektowe i technologiczno-materiałowe dla pasjonatów, studentów i praktyków, w trakcie których można skonsultować z doświadczonymi projektantami oraz technologiami zastosowania poszczególnych materiałów i technologii

W Nowymodel jesteśmy zorientowani na polski design, sztuki użytkowe, wizualne, rzemiosło i wzornictwo. Jesteśmy przekonani o tym, że był on przed laty i nadal może być jednym z najcenniejszych dóbr narodowych. Kultywujemy jego najlepsze tradycje, a produkcję powierzamy rodzimym, solidnym rzemieślnikom i małym przedsiębiorstwom.

Uważamy, że dobry design powinien być dostępny dla każdego. Wierzymy, że nasze działania służą zarówno zwiększeniu obywatelskiej świadomości, jak i realnym zmianom otoczenia: zarówno prywatnego, jak publicznego.

 1. Promocja designu, kultury i gospodarki polskiej za granicą oraz wsparcie dla wymiany kulturalnej, naukowej i gospodarczej z innymi krajami.
 2. Kreowanie i popularyzowanie pozytywnego wizerunku Polski w kraju i zagranicą, wzmacnianie jej międzynarodowego prestiżu i pozycji gospodarczej.
 3. Prowadzenie działalności badawczej, naukowej, popularyzatorskiej, edukacyjnej i oświatowej służącej zdobywaniu i upowszechnianiu wiedzy.
 4. Działanie na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, rozwijania kultury i sztuki polskiej, jak również kultywowania jej poza granicami kraju.
 5. Działanie w zakresie szeroko pojętej aktywności wspierającej, inicjującej i propagującej upowszechnianie zagadnień związanych z kulturą, nauką, sztuką oraz popularyzowanie działań innowacyjnych i nowych technologii.
 6. Inicjowanie, tworzenie, zarządzanie, wspieranie, finansowanie, a także promowanie klastrów łączących sprzedawców, projektantów, naukowców i jednostki badawczo-naukowe w celu budowania wspólnej, silnej oferty produktowej w kraju i zagranicą.
 7. Wsparcie i promocja działań innowacyjnych, a także działalność w zakresie badawczo-rozwojowym.
 8. Promocja wzornictwa przemysłowego jako źródła innowacyjnej gospodarki.
 9. Działalność oświatowo-kulturalna, szczególnie w zakresie wspierania, promocji oraz rozwoju kariery podmiotów tworzących klaster.

2018

REGAŁ O ZMIENNYCH WYSOKOŚCIACH projektu prof. Rajmunda T. Hałasa zrealizowany przez nowymodel.org na wystawie “Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989” w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Wystawa przedstawia zmiany w polskim dizajnie po 1989 roku. Pokazuje, jak radzili sobie twórcy w latach 90. w warunkach rodzącego się kapitalizmu, jakie piętno odcisnęły na ich pracach prądy postmodernistyczne, jak na przełomie wieku XX i XXI zaczęli wpisywać się w międzynarodowe nurty projektowania i jak współcześnie poszukują odrębności, chcąc sprostać konkurencji na rynkach zagranicznych.
W Fundacji Nowy Model. łączymy nowoczesne podejście do dizajnu i projektowania, poszukiwanie nowych trendów i rozwiązań, z szacunkiem do tradycji polskiego meblarstwa. Próbujemy odtworzyć drobny fragment ikonicznego krajobrazu polskiego dizajnu. Zależy nam zwłaszcza na meblach, które z powodu uwarunkowań historycznych nigdy nie zostały wdrożone do produkcji, które zostały zapomniane i zaniechane, a dziś – dzięki swojemu unikalnemu wzornictwu – są klasykami dizajnu. Jak Regał o zmiennych wysokościach projektu prof. Rajmunda T. Hałasa.

Zobacz artykuł Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989

Wrocławska premiera KRZESŁA KOWALSKICH w Galerii Sztuki Arkady Wrocławskie w ramach Nocy Muzeuów 2018.

Krzesło stanowiło pierwotnie część legendarnego w okresie PRL zestawu meblościanek projektu Bogusławy i Czesława Kowalskich, ale nigdy nie trafiło do produkcji. Odkryte na nowo, sprototypowane i wdrożone w 2014 przez Fundację Nowymodel.

Prezentacji krzesła towarzyszyło spotkanie z Jackiem Kowalskim, historykiem sztuki i synem projektantów, oraz prezeską nowymodel.org i inicjatorką produkcji krzesła Julią Starczewską-Zakrzewską, a także warsztaty dla najmłodszych.

Zobacz artykuł Wrocławska premiera krzesła Bogusławy i Czesława Kowalskich w Arkadach Wrocławskich

KRZESŁO KOWALSKICH na wystawie „Tango na 16 metrach kwadratowych” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki (14.07 – 14.10.2018).

Tango na 16 metrach kwadratowych to wystawa o swego rodzaju mieszkaniowej gimnastyce —błyskotliwej i dobrze zaplanowanej choreografii, a jednocześnie prawdziwie akrobatycznym wyczynie. Dokumentuje pomysłowość, jaką trzeba się wykazać w poszukiwaniu architektonicznych rozwiązań w warunkach mieszkaniowego, metrażowego i materialnego deficytu. Projekt nawiązuje do ukształtowania przestrzeni mieszkalnej za czasów PRL-u, która powraca we współczesnych praktykach deweloperskich. Odwołuje się do filmu „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, jak i do obowiązujących norm projektowych oraz popularnej „meblościanki”. Na wystawie, oprócz legendarnego w okresie PRL zestawu meblościanek projektu Bogusławy i Czesława Kowalskich, będzie można zobaczyć krzesło projektu małżeństwa poznańskich designerów, która pierwotnie stanowiło część integralną meblościanki, jednak nigdy nie trafiło do produkcji. Dopiero dzięki Nowy model zostało zrekonstruowane i od 2014 roku jest dostępne na rynku.

Zobacz artykuł Tango na 16 metrach kwadratowych

Organizacja debaty “POLSKIE WZORNICTWO DZIŚ: trendy, edukacja, odbiorcy i współpraca z przemysłem”

(Poznań, jez. Strzeszyńskie, 24.08.2018) w ramach projektu POLISH CULTURE TRIP: GDAŃSK, POZNAŃ, SZCZECIN (organizator: Stowarzyszenie Miastoholizm, partner poznańskiej edycji: Fundacja Nowymodel). Paneliści: Małgorzata Kopczyńska, Agata Kiedrowicz, Ryszard Mańczak; Karol Starczewski; Prowadzenie: Agnieszka Ziółkowska. Polish Culture Trip to międzynarodowy, objazdowy projekt prezentujący polską kulturę i dizajn za pośrednictwem przearanżowanego, portowego kontenera zwanego Mobilnym Instytutem Kultury.

Zobacz artykuł POZNAŃ: Design nad jeziorem. Polish Culture Trip

KRZESŁO QUANTUM projektu prof. Stanisława Figla ze specjalnym wyróżnieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w jubileuszowej, 25. edycji Konkursu Dobry Wzór 2018.

Organizatorem konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Krzesło, finalista Dobrego Wzoru w 2018 roku to element zestawu QUANTUM, który został zrealizowany przez Nowy model. Proste, powtarzające się geometryczne formy ustawione pod różnymi kątami stanowią dynamiczny, wyróżniający się punkt w przestrzeni. Do produkcji elementów konstrukcyjnych krzesła QUANTUM użyto drewna bukowego, elementy tapicerowane wykonane są z wysokiej jakości tkaniny obiciowej.

Zobacz artykuł Dobry Wzór KRZESŁO QUANTUM

Krzesło DUNE (proj. Cyryl Zakrzewski) i REGAŁ O ZMIENNYCH WYSOKOŚCIACH (proj. Rajmund Teofil Hałas) prezentowane w ramach ogólnopolskiej kampanii #WybieramPolskiDesign (organizator: GOOD INSIDE i PLN design – Inspirująco o wzornictwie, wnętrzach i architekturze) na wystawie najlepszych prac polskich dizajnerów na targach Warsaw Home

(4-7.10.2018, Ptak Warsaw Expo, Warszawa). Celem kampanii było promowanie młodych, polskich marek stawiających funkcjonalność, unikatowość wzorniczą, jakość i produkcją “made in Poland”. Do projektu zostało zaproszonych 10 projektantów i producentów mebli oraz oświetlenia, którzy wpisują się w definicje “dobrego, polskiego designu”, w tym Nowy model.

Zobacz artykuł Wybieram Polski Design Krzesło DUNE

2017

REGAŁ O ZMIENNYCH WYSOKOŚCIACH projektu prof. Rajmunda T. Hałasa zrealizowany przez nowymodel.org na wystawie “Elementarz polskiego dizajnu”, na której pokazane zostało 100 najważniejszych projektów polskiego designu ostatniego stulecia. Wystawa zorganizowana przez Instytut Adama Mickiewicza ze środków MKiDN w ramach programu “Niepodległa” odbyła się w ramach festiwalu Gdynia Design Days.

Przygotowanie wystawy Krzesła Kowalskiego w SH Studio Szadkowski i Henschke w Warszawie. Klasyczne krzesło projektu sławnego małżeństwa poznańskich designerów i architektów wnętrz, Bogusławy i Czesława Kowalskich, stanowiło pierwotnie część ich legendarnego w okresie PRL zestawu meblościanek, jednak nigdy nie trafiło do produkcji. Dopiero dzięki fundacji Nowymodel zyskało swój materialny kształt. Jest idealnym przykładem tego, jak wizja nowoczesności sprzed ponad 60 lat dzięki swojej prostocie, ergonomiczności i innowacyjności, nadal pozostaje aktualna, a polskie wzornictwo jest istotnym elementem wspólnej tożsamości.

Współorganizacja wystawy „Zapis. Rajmund Teofil Hałas” (kurator – prof. dr hab. Katarzyna Laskowska) w Galerii Design UAP w Poznaniu poświęconej Rajmundowi T. Hałasowi, założycielowi Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu oraz wykładowcy na Wydziale Architektury i Wzornictwa w poznańskiej uczelni. Wystawa miała na celu przybliżenie fenomenu twórczego i dydaktycznego prof. Hałasa, który był ważną postacią nie tylko dla rozwoju swojej macierzystej uczelni, ale przede wszystkim odgrywa znaczącą rolę w historii polskiego wzornictwa.

Realizacja projektu edukacyjno-wystawienniczego popularyzującego polskie wzornictwo „Zakątek Designu Nowymodel” w Starym Browarze w Poznaniu:

 • Wystawa najciekawszych projektów polskiego wzornictwa przemysłowego zrealizowanych przez designerów współpracujących z fundacją. Znalazły się na niej m.in. projekty takich ikon polskiego designu jak Rajmund Teofila Hałasa, Bogusława i Czesław Kowalscy, Wojciech Hora, ale też projektantów młodszego pokolenia, jak Karol Starczewski, Cyryl Zakrzewski i Michał Dumin.
 • Warsztaty designu dla dzieci poprowadzone przez Cyryla Zakrzewskiego, rzeźbiarza i projektanta, uczestnika licznych wystaw w kraju i za granicą (Japonia, Włochy, Słowenia, Austria), autora stałych instalacji w przestrzeni publicznej m.in. w Poznaniu i Tokio. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak zrobić ekologiczną lampę z papieru pochodzącego z recyclingu metodą papier-mâché.

2016

Projekt artystyczno-edukacyjny „Razem z Markiem Cecułą poszukujemy identyfikacji Poznania” zrealizowany w Galerii Rozruch w Poznaniu dzięki dofinansowaniu ze środków miasta Poznania. Celem projektu była popularyzacja wiedzy o designie i kulturze materialnej oraz wsparcie promocji i identyfikacji miasta oraz regionu poprzez powiązanie charakterystycznego symbolu Wielkopolski i Poznania z dziedziną designu, a przez to z tradycją wielkopolskiego wzornictwa:

 • Wystawa nowoczesnej porcelany zaprojektowanej przez Marka Cecułę – światowej sławy artystę, ceramika, pedagoga i kuratora, jednego z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego designu. Na wystawie zostały zaprezentowane obiekty porcelanowe wykonane z myślą o Poznaniu i jego promocji poprzez design, nawiązujące do symboliki „poznańskiej pyry” i jej tożsamościowej wagi dla mieszkańców miasta.
 • Warsztaty „Pranie designu” inspirowane plenerami legendarnego profesora Rajmunda Teofila Hałasa, aktywizujące młodzież lokalną i uniwersytecką poprzez zachęcanie do kreatywnego i twórczego rozwiązywania problemów. W trakcie warsztatów, uczestnicy pod okiem Marka Cecuły zmierzyli się z zadaniami projektowymi dotyczącymi identyfikacji miasta i jego problemów.

REGAŁ O ZMIENNYCH WYSOKOŚCIACH Rajmunda Teofila Hałasa zwycięzcą w konkursie Dobry Wzór 2016 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Organizator konkursu: Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Tytuł Must Have dla TABORETU IMUGO Rajmunda Teofila Hałasa na Łódź Design Festival.

Ławka SMILE Karola Starczewskiego prezentowana jako przykład designu społecznego podczas konferencji organizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Prezentacja wystawy projektów ceramiczno-rzeźbiarski Marka Cecuły oraz Christiny Morali i jej uczniów w Atenach.

2015

Tytuł Must Have dla KRZESŁA KOWALSKIEGO Czesława Kowalskiego na Łódź Design Festival.

Prezentacja KRZESŁA KOWALSKIEGO Czesława Kowalskiego, stolika KAWA I PAPIEROSY Rajmunda Teofila Hałasa oraz krzesła CD Karola Starczewskiego na wystawie „Usiądź po polsku” z okazji otwarcia centrum „BARBARA” – punktu informacyjnego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Projekt kuratorski Katarzyny Świątek i Oskara Zięty miał na na celu zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa.

Krzesło KANWA Karola Starczewskiego jako aranżacja przestrzeni poznańskich działań kulturalnych: w letnim ogródku Teatru Polskiego, na Biennale Sztuki dla Dziecka i festiwalu Short Waves.

Przygotowanie wystawy na krakowskich Targach wyposażenia wnętrz, prezentującej projekty Rajmunda Teofila Hałasa, a także Marka Cecuły, Tomasza Augustyniaka, Michała Kowalskiego, Zofii Żadan i Karola Starczewskiego. Wystawie towarzyszyły warsztaty „Rzucamy nowe światło na lampę”, przeznaczone zarówno dla profesjonalistów i studentów wzornictwa, jak amatorów projektowania, a także dzieci.

Udział w Targach Rzeczy Ładnych w Warszawie z prezentacją dorobku nowymodel.org oraz specjalnym udziałem Jacka Kowalskiego w związku z warszawską premierą KRZESŁA KOWALSKIEGO.

Bogata prezentacja całorocznego dorobku nowymodel.org na wystawie podczas Arena Design w Poznaniu.

Projekty premierowe: PÓŁKA POLKA Pawła Grajkowskiego, MODUS TERRA Cyryla Zakrzewskiego, IRBIS SURF & KITE Michała Kowalskiego.

Projekty mistrzowskie: stolik KAWA I PAPIEROSY Rajmunda Teofila Hałasa i KRZESŁO KOWALSKIEGO Czesława Kowalskiego.

A także: MIEJSCE DO PRACY UCZNIA Wojciecha Hory i PARABOLICA Ryszarda Mańczaka, nowe meble z kolekcji Karola Starczewskiego: FOTEL BUJANY, KOZIOŁKI 1/2x, KANWA, POSITIVO, LOCOSYSTEM oraz PORCELANA Marka Cecuły z Modus Design dla Ćmielów Design Studio.

Projekty edukacyjne:

Spotkanie, dyskusja i promocja książki Jacka Kowalskiego (syna projektantów Bogusławy i Czesława Kowalskich) zatytułowanej „Meble Kowalskich. Ludzie i rzeczy”,

Wykład znawcy i kolekcjonera designu Filipa Speka „Skąd tu tyle mebli? O historii poznańskiego ośrodka wzornictwa”

Warsztaty projektowania 3D w profesjonalnych programach: ArtCAM, Delcam Designer i Solidworks.

Prezentacja KRZESŁA KOWALSKIEGO i wykład Jacka Kowalskiego dla studentów historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prezentacja KRZESŁA KOWALSKIEGO i wykład Jacka Kowalskiego w bydgoskiej Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej.

Udział w Targach Rzeczy Ładnych w łódzkim Off Center Piotrkowska podczas Łódź Design Festival z prezentacją dorobku nowymodel.org oraz specjalnym udziałem Jacka Kowalskiego w związku z łódzką premierą KRZESŁA KOWALSKIEGO.

2014

Tytuł Must have dla REGAŁU O ZMIENNYCH WYSOKOŚCIACH Rajmunda Teofila Hałasa na Łódź Design Festival.

Prezentacja wystawy „Design z naszego podwórka”/„Next door design” ze specjalnym udziałem historyka sztuki oraz barda Jacka Kowalskiego, syna legendarnych projektantów Bogusławy i Czesława Kowalskich w związku z premierą KRZESŁA KOWALSKIEGO na Targach Designu w Szczecinie, a także: warsztaty „Rzucamy nowe światło na lampę” dla amatorów i profesjonalistów, spotkanie z Ryszardem Mańczakiem i Karolem Starczewskim „Jak być designerem i nie zwariować?” dla studentów oraz młodych projektantów stawiających pierwsze kroki w zawodzie, dyskusja „Gdzie jest polski design?” z udziałem projektantów, architektów wnętrz, animatorów, dziennikarzy.

Huczna poznańska premiera KRZESŁA KOWALSKIEGO w Galerii ForForm (ul. Paderewskiego 8).

Udział Katarzyny Laskowskiej i Ryszarda Mańczaka w wystawie na ICFF (Międzynarodowe Targi Mebli Współczesnych) w Nowym Jorku pod hasłem „Polskie wzornictwo w Nowym Jorku”.

Organizacja wystawy „Design z naszego podwórka”/„Next door design” i designerskich warsztatów „Rzucamy nowe światło na lampę” podczas Tygodnia Wnętrzarskiego w Gliwicach.

Pojemniki do segregacji odpadów ORGANIC Karola Starczewskiego nominowane przez ekspertów do udziału w konkursie na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku Dobry Wzór 2014. Organizator konkursu: Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Inauguracja cyklicznych Warsztatów Tworzenia Instrumentów w Jeżyckim Centrum Kultury przy ul. Jackowskiego 5/7 w Poznaniu.

Wystawa „Design z naszego podwórka”/„Next door design” prezentująca prace i dokonania nowymodel.org na Targach Rzeczy Ładnych w warszawskim Domu Braci Jabłkowskich.

Pokazane zostały meble zaprojektowane przez: Tomasza Augustyniaka, Justynę Bagińską-Stosik, Michała Bartkowiaka, Pawła Buszko, Marka Cecułę, Pawła Grajkowskiego, Rajmunda Teofila Hałasa, Michała Kowalskiego, Katarzynę Laskowską, Ryszarda Mańczaka, Tomasza Andrzeja Rudkiewicza, Karola Starczewskiego, Annę Trafas-Kowalczyk, Maję Uzarowicz, Jana Węcławskiego, Zofię Żadan. Działania edukacyjne: warsztaty dla studentów i projektantów „Pranie designu: nowymodel rzeczy ładnej” oraz warsztaty rodzinne „Zostań odświętnym designerem”.

Przygotowanie wystawy nowych wzorów porcelany, zaprojektowanych przez światowej sławy ceramika Marka Cecułę dla Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” w Concordia Design w Poznaniu.

Dwie meblowe premiery na otwarciu Pop-up store butiku TUTU w Starym Browarze w Poznaniu urządzonego marką nowymodel.org.

Wystawa projektów dyplomowych studentów wydziału Architektury i Wzornictwa. Dwa z nich to realizacje w ramach 13 PE-P, stworzone we współpracy z nowymodel.org.

Wystawa „Design z naszego podwórka”/ „Next door design” na Arena Design w Pozaniu prezentująca projekty Tomasza Augustyniaka, Justyny Bagińskiej–Stosik, Michała Bartkowiaka, Jakuba Buszyńskiego, Marka Cecuły, Pawła Grajkowskiego, Rajmunda Teofila Hałasa, Michała Kowalskiego, Katarzyny Laskowskiej, Ryszarda Mańczaka, Tomasza Andrzeja Rudkiewicza, Karola Starczewskiego, Anny Trafas–Kowalczyk, Mai Uzarowicz, Jana Węcławskiego.

A także: warsztaty designerskie Michała Kowalskiego „Twój nowymodel: zaprojektuj własną torbę”, warsztaty dla technologów zatytułowane „Oswoić designera, czyli jak powstaje koncepcja” Pawła Grajkowskiego i Mikołaja Wojtkowiaka, warsztaty kreatywne „Pranie designu” inspirowane plenerami prowadzonymi przez Rajmunda Teofila Hałasa, dyskusja o szansach i przeszkodach, które stoją przed polskimi projektantami, zatytułowana „Gdzie jest materiał na polski design?”, w której wzięli udział: Tomasz Augustyniak, Marek Cecuła, Paweł Grajkowski, Ryszard Mańczak, Karol Starczewski, Anna Trafas-Kowalczyk i Maja Uzarowicz, konsultacje technologiczne i projektowe oraz happening „Hand made” przygotowany przez aktorów związanych z firmą Laboratorium i Teatrem Strefa Ciszy.

Lampy COSY Michała Kowalskiego na wystawie „Wełną otulone” na Zamku w Cieszynie.

2013

Nominacja do Design Alive Awards „za projekt nowymodel.org, który wdraża do produkcji unikatowe archiwalne projekty wybitnych polskich twórców”.

Prezentacja projektów nowymodel.org na wystawie „Wielkopolska tradycja wzornictwa meblowego” w ramach Wawa Design Festiwal (SOHO Factory).

Ryszard Mańczak laureatem konkursu Core77 Design Awards 2013 w Nowym Jorku.

nowymodel.org publicznie przedstawia swój program i inauguruje działalność pokazem unikalnych mebli polskich projektantów na imprezie Dizajn Udomowiony we Wrocławiu (Galeria Wnętrz DOMAR).

Prezes Fundacji Nowymodel
Julia Starczewska-Zakrzewska
e-mail: fundacja@nowymodel.org
tel. kom.: +48 601 779 951

Wszystkie pytania prosimy kierować do koordynatorki ds. projektów i komunikacji:

Agnieszka Ziółkowska
e-mail: agnieszka.ziolkowska@nowymodel.org
tel. kom.: + 48 880 916 146